JUBILEUSZ 25 – LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WĘŻYSKACH

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ !!!

 

19 października 2021 r. był wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji.

Uroczystości jubileuszowe zgromadziły grono oficjalnych gości, nauczycieli, pracowników, uczniów, absolwentów, przyjaciół i partnerów szkoły.

Przebieg Jubileuszu miał kilka odsłon.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji pracowników, uczniów i absolwentów szkoły w kościele w Wężyskach, którą celebrował proboszcz parafii ks. Henryk Laszczowski. Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie pod kierunkiem p. Artura Bezdziczka.  Podniosłość uroczystości podkreśliła obecność w kościele pocztu sztandarowego. Zwłaszcza, że był to nowy sztandar ufundowany przez Radę Rodziców szkoły, który został w tym dniu poświęcony. We Mszy uczestniczyli zaproszeni goście, pracownicy szkoły oraz uczniowie, którzy włączyli się w oprawę liturgii słowa, o którą zadbała p. Lucyna Narkun.

Następnie wszyscy uczestnicy wraz z pocztem sztandarowym przemaszerowali do budynku szkoły.

Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Iwona Skołozubow, a jubileuszowy apel prowadzili nasi uczniowie pod opieką p. Moniki Pocztaruk. W swoim wystąpieniu p. Dyrektor zaprezentowała najważniejsze momenty z historii szkoły oraz ukazała różnorodne działania w sferze wszechstronnej edukacji dzieci. Zaakcentowała przywiązanie naszej placówki do tradycji, a także przedstawiła jej rozwój, dorobek i sukcesy.

DSC 5967

Centralnym punktem oficjalnej części obchodów 25-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Wężyskach była uroczystość uświetniona występami młodych artystów – uczniów naszej szkoły.

 Zaproszeni goście mogli przekonać się nie tylko o uzdolnieniach wokalno-tanecznych naszych uczniów z zespołu „Jadwiżanki" pod opieką p. Teresy Banaś, ale także wysłuchać koncertu uczniów na instrumentach muzycznych. Uczniowie zaprezentowali również zdolności recytatorskie. 

DSC 5995  

 

DSC 6002               DSC 6007

Święto Szkoły jest związane ze świętem naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej, dlatego nasi uczniowie mieli okazję wykazania się talentami literackimi i plastycznymi w konkursach zorganizowanych z okazji tego święta. Laureaci konkursów uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami.

- W konkursie literackim – opowiadanie pt. „Jeden dzień z życia św. Jadwigi” laureatami zostali:

I miejsce – Gabriela Krych kl. IV

II miejsce – Jakub Sochacki kl. VIII

III miejsce – Amelia Pawelska kl. VIII

-W konkursie plastycznym – „Moja szkoła” laureaci to:

I miejsce – Dominik Więcek kl. VII

II miejsce – Tristan Słomski kl. V

W tym uroczystym dniu na scenie wystąpili również uczniowie klasy I, ponieważ odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej w Wężyskach. Nasi najmłodsi uczniowie przystąpili do Ślubowania.

DSC 6013

Organizatorzy uroczystości pamiętali o zaproszonych gościach, którzy już od wielu lat współpracują ze szkołą i z tego tytułu otrzymali podziękowania i pamiątkowe kubki okolicznościowe z wizerunkami naszej szkoły.

Kolejny punkt obchodów miał bardziej kameralny i mniej oficjalny wymiar. Przedłużeniem wyjątkowej, sentymentalnej atmosfery były spotkania uczestników jubileuszu podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.  Stanowiły one okazję do wspomnień i wymiany refleksji. Po uroczystości zaproszeni goście spotkali się w bibliotece szkolnej a wszyscy uczniowie w klasach z wychowawcami w celu skosztowania tortów urodzinowych.

Nasza uroczystość była nie tylko okazją do wspólnej zabawy, lecz również sposobnością do przywoływania przeżyć z lat szkolnych i dzielenia się wzruszeniami związanymi z Jubileuszem i całą atmosferą, która mu nieustannie towarzyszyła od początku dnia 19 października 2021 roku. Dzień ten pokazał, że są jeszcze „…miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”. Takim miejscem jest z pewnością Szkoła Podstawowa w Wężyskach.