Witam wirtualnie wszystkich z okazji uroczystego

e-zakończenia roku szkolnego 2019/ 2020.

Witam Grono Pedagogiczne, Absolwentów, Wszystkich Uczniów i Rodziców.

26 czerwca 2020 zgodnie z kalendarzem dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Rok szczególny, który przejdzie do historii jako pierwszy, w którym uczniowie przez tak długi czas kontynuowali naukę w sposób zdalny. Epidemia koronawirusa skutecznie zdezorganizowała całe życie szkolne. Z dnia na dzień uczniowie zostali zmuszeni do przestawienia się z tradycyjnego systemu nauczania na lekcje zdalne . Przesunięte zostały egzaminy ósmoklasistów . Mimo wielu przeciwności i trudności, jakie spotkały uczniów, nauczycieli i rodziców rok szkolny kończy się szczęśliwie. Ósmoklasiści zdali swoje egzaminy i czekają na wyniki. A pozostali uczniowie spokojnie udają się na wakacje, by odpoczywać po tej niezwykle trudnej pracy. To był swoisty sprawdzian dla Was, uczniów, ale i dla wszystkich nauczycieli oraz rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że wbrew panującej opinii, nie było łatwo . Nauka w klasie, pośród grona przyjaznych Wam osób, z możliwością porozmawiania, wspólnego spędzania czasu, na grach, zabawach w czasie przerw, to to za czym na pewno tęskniliście. Bo szkoła, to nie tylko nauka. To tu kształtują się relacje międzyludzkie, nawiązują przyjaźnie. To w gronie znajomych i przyjaciół przeżywacie swoje wzloty i upadki. Po prostu uczycie się życia. Niestety zostaliście tego pozbawieni. Zetknęliście się z koniecznością edukacji w domu, mając nauczyciela za ekranem monitora, w świecie wirtualnym. Wiemy, że trudno było się przestawić i wskrzesić w sobie chęć do nauki. Tym bardziej należą Wam się brawa, że daliście radę, Wam, Waszym Rodzicom i Nauczycielom.

Szanowni Rodzice, w dużej mierze dzięki Wam , waszemu zaangażowaniu i poświęceniu dziś wspólnie cieszymy się z tego, że udało się zakończyć ten trudny rok szkolny, a wszystkim uczniom otrzymać promocję do klasy następnej. Cieszymy się również, że 100% uczniów klasy VIII uzyskało świadectwa Ukończenia Szkoły Podstawowej. Bez pomocy Rodziców byłoby to niemożliwe.

Drodzy absolwenci, żegnamy was dzisiaj po ośmiu latach wspólnej przygody szkolnej . Życzymy Wam dobrego startu w nowych szkołach, abyście czuli się w nich tak samo dobrze jak w naszej szkole. Życzę najpierw fantastycznych wakacji, pełnych miłych przygód, a po powrocie z letniego wypoczynku życzymy pomyślności w nowym roku szkolnym, w nowych szkołach.

Osobne podziękowania składamy Radzie Rodziców , za wsparcie i dobre rady, ale przede wszystkim za bezinteresowną Państwa pomoc w organizacji różnych przedsięwzięć na terenie szkoły i naszego środowiska. Szczególnie dziękujemy Państwu za ufundowanie nagród książkowych dla naszych uczniów . Bez państwa pomocy i zaangażowania wielu zadań nie moglibyśmy zrealizować.

Szanowni Pedagodzy, Wam szczególnie dziękuję za pracę. Z dnia na dzień musieliście zmienić metody i formy pracy. Nie było to proste. Ale Wasza determinacja i oddanie pozwoliły zorganizować proces dydaktyczny w taki sposób, że spokojnie udało się dokończyć rok szkolny.

Drodzy uczniowie, Wam gratuluję wyników w nauce. Szczególne słowa uznania kieruję do uczniów , którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, w tym Nagrodę Burmistrza . Jesteśmy z Was dumni, że w tak trudnym czasie pandemii , zdalnej nauki, zadbaliście o swoją edukację i osiągnęliście wspaniałe rezultaty.

         Dziękując za wysiłek i współpracę Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzę samych słonecznych dni, regeneracji sił i wielu wspaniałych chwil . Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych.

Szczególne słowa uznania skierował do Uczniów, Pedagogów i Rodziców Burmistrz Krosna Odrzańskiego oraz Lubuski Kurator Oświaty.

                                                                                                                     Dyrektor szkoły

                                                                                                                    Iwona Skołozubow

BEZPIECZNE WAKACJE- NAJWAŻNIEJSZE ZASADY

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa.

Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

 1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
 2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
 3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
 4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
 5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
 6. Nie rozmawiaj z obcymi.
 7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
 8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
 9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
 10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

NUMER ALARMOWY - 112

 1. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
 2. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
 3. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
 4. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
 5. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
 6. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
 7. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
 8. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
 9. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
 10. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
 11. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
 12. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
 13. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
 14. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
 15. Korzystając z Internetu , pamiętaj o zasadach: nie ufaj osobom poznanym przez Internet- nigdy nie masz pewności, z kim rozmawiasz. Nie podawaj swoich danych: imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu. Nie umieszczaj zdjęć, które mogą Cie kompromitować. Posługuj się nickiem.

Rodzicu kontroluj strony, z których korzysta Twoje dziecko!

 1. Szanuj innych użytkowników Internetu i wymagaj, aby ciebie szanowano. Internet daje złudne poczucie anonimowości i bezkarności.
 2. Przed wyjazdem na wakacje cała rodziną zabezpieczcie swoje mienie. Cenne i wartościowe rzeczy można oddać do depozytu. Poproś zaufane osoby , aby doglądały Wasz dobytek. Nie chwal się publicznie , np. : na portalach internetowych, że wyjeżdżacie.
 3. Zadbaj o swoje zdrowie i zdrowie innych. Należy dostosowywać się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia w odniesieniu do rozprzestrzenianiu się korona wirusa -COVID-19
 4. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz .

Życzymy udanych wakacji!!!!